Chybí ti tady něco? - Poraď mi a napiš komentář ZDE

--> WISHLIST <--

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. (Kurt Cobain)

† 30 Days Songs Challenge

Day 30: Píseň, která mě přivedla k mému stylu

11. května 2013 v 12:47 | Feary Angel
Konečně jsem se dostala do konce... nevěřím... úplně všem, co komentovali články týkající se projektu z celého srdce děkuji za podporu a inspiraci k pokračování, i když místo 30 dní se to s pauzami protáhlo.


Jak už jsem zmiňovala v předchozích článcích a v menu v kolonce "Plány", mám připravený projekt na dalších 30 dní, na který se docela těším. Nebude se to týkat jenom hudby, takže třeba zaujme víc čtenářů, kterým třeba nesedí můj hudební styl.

A teď už k tématu. V této písničce mám naprosto jasno, neboť to byla první písnička, ve které se objevil growl a líbila se mi. Nedávno se již v projektu objevila, ale snad to nebude nijak vadit. Kdybych ji sem nedala, nebyl by článek pravdivý.
Jsou to asi 3 roky, co jsem na tuto písničku narazila a mám na ni opravdu mooc moc moc vzpomínek, co už jsem zmiňovala v tom starším článku. Už trošku nevím, co k tomu napsat. Všechno byste měli vědět, včetně toho, že to byla jedna z prvních písniček, kterou jsem zahrála na bicí.

SCAR SYMMETRY - MORPHOGENESIS

Day 29: Píseň z mého dětství

8. května 2013 v 13:07 | Feary Angel
Heh... já ještě pořád díte jsem. I když právně už od soboty ne - což mě štve hlavně kvůli tomu, že nemůžu jezdit za žákovskou nebo poloviční, ale už jen za studentskou nebo celou. Ale to sem teď nepatří.

Rozhodla jsem se, že si vyberu něco, co mi připomíná domov před pěti lety, kdy jsme ještě bydleli společně s tátou. Rodiče poslouchají převážně hard rock, takže dneční písnička bude od kapelu Guns'N'Roses. Ještě teď se trošku rozmýšlím která a vzpomínám na doby, kdy jsem neměla přístup k internetu a veškerá hudba hrála z CD nebo DVD. Máme doma DVD s výběrem nejlepších videoklipů G'N'R a jak nad tím tak přemýšlím, tak už mám jasno.
GUNS'N'ROSES - ESTRANGED

Day 28: Píseň, u které mám pocit, že mě inspiruje ke kreativitě

6. května 2013 v 17:51 | Feary Angel
Trošku si nejsem jistá, kdy naposled mě něco inspirovalo ke kreativitě... Možná k úklidu nebo k nějaké údržbě - třeba bicích. U toho poslouchám většinou to, co obvykle neposlouchám - třeba punk rock nebo dubstep...


Většinou se v neděli (málokly je to jiný den) odhodlávám k úklidu pokoje, utírání prachu, leštění bicích a vysávání pilin pod nimi i všude kolem, které na mém rudém koberci přímo svítí. K tomu potřebuji, aby mi hrála hudba plná energie, nejlépe s veselejší melodií, než můj oblíbený hardcore, aby práce probíhala rychle a s úsměvem.

Těhle písniček je trošku víc, takže vybírám naprosto náhodně. Je to písnička, u které si vždy vybavím 3 osoby.. Sestru, jejího přítele a kamarádku M.

KORN - WORD UP

Day 27: Píseň, kterou bych chtěla umět zahrát

1. května 2013 v 15:20 | Feary Angel
Po dlouhé době se zase ozývám s článkem k projektu, který se už konečně blíží ke konci. Omlouvám se, že jsem neslíbila jeho splnění už předminulý týden, ale při počasí, které venku poslední dny bývá, je škoda sedět doma a psát. Takže následující dny se nejspíš přestěhuji společně s notebookem ven a budu psát přímo zvenku.

Píseň, kterou bych chtěla umět zahrát.. Fuuu, těch je až moc, ale tak můžu sem hodit písničku, na které momentálně pracuji, neboť k ní mám i kytarový doprovod, na který se nehorázně těším, takže makám jako fretka, abych se ji naučila a abychom si konečně zahráli ve dvou. Pokud se to povede, tak možná i něco natočíme, i když asi ne v moc špičkové kvalitě zvuku a obrazu.. :D
Je to písnička, která zaznívá ve válečné hře Call of Duty, kterou určitě někteří z vás znají. Já osobně jsem ji jako menší zbožňovala, neboť táta to hrál 25 hodin denně, a když byl v práci, tak jsem ho vystřídala já.
TREYARCH - BEAUTY OF ANNIHILATION

Day 26: Píseň, kterou umím zahrát na nějaký nástroj

21. dubna 2013 v 19:35 | Feary Angel
Zahrát toho umím trochu víc - na bicí - ale kterou vybrat. Když tak vzpomínám jak jsem začínala na Red Hot Chilli Peppers a Nickelbacku a porovnám to s tím, co hraju teď, tak se musím poplácat po rameni, i když vím, že to pořád není nejlepší.
Pro tento článek jsem si vybrala jednu takovou drobátko těžší, která byla zároveň moje první, kde jsem použila "dvojšlapku", což pro mě byl nadlidský výkon se naučit.
Ne jenom hru na bicí, ale i spoustu dalších vzpomínek se mi váže k písničce, kterou vám chci ukázat. Třeba na vás taky zapůsobí. Právě díky ní totiž poslouchám to, co teď poslouchám - hardcore a death metal.
SCAR SYMMETRY - MORPHOGENESIS

Day 25: Píseň, která mě rozesměje

19. dubna 2013 v 17:13 | Feary Angel
Tak trochu se omlouvám za svou neaktivitu v posledních dnech, ale absolutně jsem neměla čas a ani moc chuť na psaní. Jednou jsem přijela v 8, potom jsem byla venku a běhat, pak zase někde, do toho ještě učení, takže toho mám vážně docela dost.
Vím že jsem slíbila že koncem tohoto týdne dokončím projekt, ale to se bohužel nevydařilo, takže s tím novým projektem se nejspíš ještě zdržím.
Tak teď k tématu. U týhle písničky opět nevím a abych pravdu řekla, tak nad tím ani moc nepřemýšlím, a hodím sem první song, kterej mě k tomuto tématu napadne.
SYSTEM OF A DOWN - CHICK'N'STU

Day 24: Píseň, kterou bych si chtěla nechat zahrát na pohřbu

14. dubna 2013 v 8:37 | Feary Angel
Tak o pohřbu jsem zatím nijak moc nepřemýšlela a už vůbec ne o hudbě, kterou bych tam chtěla něchat zahrát. Ale možná když zabrousím do oblíbených písniček.... Mám to... Trošku i text této písničky mi připomíná smrt, nebo alespoň něco smrti podobného..
Doporučuju shlédnout klip, který je točený v našem hlavním městě - Praze a ode mne sklízí obrovský veliký obdiv..
MACHINE HEAD - DARKNESS WITHIN

Day 23: Píseň, kterou bych si chtěla nechat zahrát na svatbě

13. dubna 2013 v 14:03 | Feary Angel
Pokud budu poctivě přidávat každý den, tak na konci příštího týdnu mám projekt hotový. Skoro tomu ani nevěřím. Občas bylo opravdu těžké vybrat tu správnou písničku. Moc děkuji za podporu obzvlášť Angele, která projekt pravidelně sledovala.
Teď už mám vybraný nový projekt, a pokud to klapne, tak s ním příští týden začnu... :)

Tak k tématu. V téhle písničce mám jasno snad od svých 10 let. Už jenom při pohledu na videoklip si představuji, jak bude má svatba probíhat, jak budu mít krásné šaty a všichni budou vesele naladěni. Je to trošku delší písnička, ale rozhodně se vyplatí počkat si na konec, protože mě osobně se právě ten konec líbí nejvíc.. :)
GUNS'N'ROSES - NOVEMBER RAIN

Day 22: Píseň, kterou poslouchám když jsem smutná

7. dubna 2013 v 13:33 | Feary Angel
V této písničce mám naprosto jasno, protože právě při této písničce jsem vypustila snad nejvíce slz. Bylo to snad po každé hádce, ať už s kýmkoli. I když si to nerada přiznávám, tak jsem hodně citlivá, až je to někdy nesnesitelný.. Nechci se o tom moc rozepisovat....
MACHINE HEAD - DESCEND THE SHADES OF NIGHT

Day 21: Píseň, kterou poslouchám když jsem štastná

6. dubna 2013 v 17:23 | Feary Angel
Tak u tohohle trošku váhám, protože si už snad ani nepamatuju, kdy jsem byla naposledy opravdu šťastná, a přiznávám, že při psaní tohoto článku mi ukapávají slzy z očí. Ještě že je víkend a nejsem namalovaná (black joke). Každou chvíli poslouchám něco jinýho a ani se moc neřídím tím, jestli jsem šťastná, nebo ne. Ale šťastná, opravdu šťastná, jsem byla naposled v létě o prázdninách, kdy jsem mohla být s tím svým.

Při loňském létu se mi vybavují koncerty, české kapely, pivo, zelená tráva, sluníčko a ježdění na kole nebo motorce. Zároveň se mi vybavuje menší fesťáček, na kterém jsem v létě byla, a kapela, která se mi tam líbila nejvíc - Who killed Marilyn?. Je to taková méně známá českokrumlovská kapela, která je jedna z mých oblíbených kapel, a jsem ráda, že jsem měla možnost je slyšet naživo, a zároveň si myslím, že to nebylo naposledy..!
Who Killed Marilyn? - Zákony Mamonu

Day 20: Píseň, kterou poslouchám, když jsem naštvaná

4. dubna 2013 v 16:22 | Feary Angel
Nemůžu uvěřit, že už jsem se dopracovala k dvacítce. Poslední dobou si dávám na blogu záležet trošku víc, ale i přes to to není to pravé ořechové. Stále scháním inspiraci, ale je mi blbé něco kopírovat, tudíž zas tak moc mi ta inspirace nepomáhá, ale časem se to snad podá a něco vymyslím!

Naštvaná jsem poslední dobou docela často... puberta... ale tím si projde snad každý. Nesnesu pohled na naše třídní dilinky, který bys si nejradši postavila do řady a ztřískala na hromadu. Už se těším až z té třídy vypadnu. Jediný co mě tam drží v klidu a pohodě je kamarádka V. a M., se kterými se dá všechno v klidu probrat (i když s V. se ráda peru). No... a kluci u nás taky nejsou nějací borci světa. Spíš takový "borci" svých světů, krom jedné vyjímky - K., který je svůj a tak trochu vzorem pro ostatní kluky, kteří ho kopírují. Dneska jsem snad Xkrát zopakovala jednu větu: "Na světě jsou věci, které v životě nepochopím." a jednou z těch věcí jsou lidi kolem mě. Je vážně málo těch, se kterými dokážu vyjít. A trošku se řídím tím, že stačí pár přátel, než hromada "přátel". A právě proto jsem méně společenská. Ale třeba se to na střední změní...doufám.

Day 19: Píseň z mého oblíbeného alba

2. dubna 2013 v 21:44 | Feary Angel
Oblíbený album... No... Těch je, ale který vybrat, kterýho interpreta, a když už album, tak kterou písničku...
Vážně nesnáším tohle rozhodování, ale zároveň se mi vždy uleví, když dojdu k závěru a spokojeně dopisuji článek..
Teď si nejsem jistá, jestli už tady tahle kapela byla, ale tak co.. Je to kapela Wolves at the Gate, album Captors a písnička....no....to jsem taky musela dlouho promejšlet. Z tohohle alba se mi líbí snad všechny, a myslím že ta nejoblíbenější už tu asi byla, takže sem dáme tu druhou oblíbenou, která nese název The Harvest.

Day 18: Píseň, kterou si přeji slyšet v rádiu

31. března 2013 v 11:10 | Feary Angel
Táák. Poslední dobou se přestávám bránit tomu novodobýmu stylu, se kterým přišel Skrillex a jemu podobní "interpreti". Není to pro mě hudba jako "hudba", ale spíš něco na odreagování nebo opět k nějaké práci, aby to rychleji uteklo. Týhle "hudbě" je dnes nemožné uniknout. Slyšíte ji v rádiu, v televizi, někdy i venku mezi přáteli, na youtube a jinde...
Tahle písnička je od Skrillexe, ale ne čistě jenom od něj. Je to tzv. remix se skupinou Korn, která se řadí mezi mé oblíbené. Je to písnička Narcissistic Cannibal

Day 17: Píseň, kterou často slyším v rádiu

26. března 2013 v 17:01 | Feary Angel
Nejsem jedna z těch, kteří denně poslouchají FM rádio, kde krom hudby slyší i zprávy, reklamy, všelijaké upoutávky atd., ale jelikož mám občas pocit, že v mé hudební knihovně není nic zajímavého a vše je moc oposlouchané, tak si pustím nějaké online rádio. Posledních pár měsíců to bývá Fajn Radio Hardcore, kde hrají různé nejen hardcorové písničky.

Kdykoli si toto rádio pustím, pokaždé alespoň jednou zahraje písnička Diamond Eyes od kapely Deftones. Tuhle kapelu a obzvlášť tuhle písničku mám vážně v oblibě (asi kvůli vzpomínkám), proto si každý poslech vždycky naplno užívám.

Day 16: Píseň, kterou jsem měla ráda, ale teď ji nenávidím

24. března 2013 v 9:53 | Feary Angel
Tohle je taková ta klasika, když tu písničku miluješ, tak jí posloucháš tak dlouho, dokať se ti neoposlouchá a nezačne ti lézt na nervy. Tak rok a půl, možná už dva roky zpátky, jsem byla blázen do Crisse Angela, kterej krom svýho pořadu má i pár písniček, který se mi tenkrát docela dooost líbily. Ale čeho je moc, toho je příliš. Pustila jsem si je nedávno k úklidu, protože mi to pak rychleji utíká, ale že bych ti to jen tak pustila, to zase ne... MINDFREAK

Day 15: Píseň, která mě popisuje

23. března 2013 v 12:39 | Feary Angel
Myslim si že u týhle písničky neni třeba nic psát. Stačí si poslechnout text a převést si ho do ženskýho rodu...

Day 14: Píseň z mého oblíbeného filmu

22. března 2013 v 14:18 | Feary Angel
Tak tohle bylo docela dost složitý rozhodnutí, protože na filmy nekoukám nijak extra často. Vzpoměla jsem si, když jsem byla menší a moje ségra si pořád dokola pouštěla romantický filmy ve stylu Titanic, Pear Harbor, a další... A tato písnička je právě z Pearl Harboru, což se řadí i mezi mých pár oblíbených filmů... Asi každej ví že se jedná o hlavní písničku z celýho soundtracku....

Day 13: Píseň, která je až provinile záživná

9. března 2013 v 12:26 | Feary Angel
Při výběru týhle písničky jsem si vzpoměla na časy, kdy byli ještě moji rodiče spolu. Skoro každý víkend se konaly grilovačky a pouštěla se všelijaká hudba. Táta měl DVD s konzertem skupiny Manowar, kteří tenkrát hráli společně s českým symfonickým orchestrem. Tahle písnička...není to sice nějak můj styl, ale dokážu se u ní rozbrečet. Miluju, jak písnička v polovině vygraduje a zapojí se kytary s bicíma. Je to pro mě, jako bych se vrátila 5 let do minulosti. Každý poslech je jedinečný..
Je to písnička Heart Of Steel (srdce z oceli)

Day 12: Píseň od skupiny, kterou nenávidím

8. března 2013 v 22:49 | Feary Angel
Už zase. No...Tak sem nebudu dávat ani odkaz, protože tou skupinou je One Direction, která vymazává mozky spoustě náctiletým holkám, což sama v životě nepochopím. Jsem ráda za to, jaká jsem, a jaký styl jsem si za pomoci rodičů, sestry a pár kámošů vypěstovala...
Píseň nemůžu ani vybrat, protože nesnášim všechny... Víc k tomu nemám... Jestli se to někomu líbí, ok, ale mně rozhodně ne.

Day 11: Píseň od mé oblíbené skupiny

7. března 2013 v 21:09 | Feary Angel
Má nejoblíbenější skupina je Fear Factory, ale ta už tu zazněla víckrát, takže sem hodím něco jiného, a tím něčím jiným bude kapela Atari Terror, kterou hoodně ráda poslouchám, a na koncertě (i když pouze akustickém) jsem už také byla. Tuhle kapelu vážně žeru. Asi před měsícem jsem si koupila mikinu z limitované edice právě od Atari.
Je taková tenčí, ale to mě ani v chladných dnech neodrazuje od jejího nošení!!!
A teď k té písničce. Je to jedna z mála písniček od Atari, která má i svůj klip, kterej je točenej před pěti lety na WC (prostě Češi), ale řekla bych, že je točený dost na úrovni a že se vážně povedl. ATTENTION!

Day 10: Píseň, která mě uspává

6. března 2013 v 22:02 | Feary Angel
Tak tady jsem nemusela ani trošku přemejšlet a bylo to prostě jasný. Jednou jsme byli doma u mého přítele a on pustil desku Diamond Eyes od kapely Deftones, která se později stala i mou oblíbenou. Je to takovej ten klidňoučkej metalíček. No... a podařilo se nám u ní usnout.
Vybrala jsem si jednu písničku z této desky, která nese název Beauty School... (ano, ten název zní dost divně)

Day 9: Píseň na kterou umím tancovat

4. března 2013 v 22:02 | Feary Angel
U tohohle jsem se musela trošku smát, protože můj tanec vypadá asi takhle... :D
Ano, jedná se o headbang, neboli součást pogování, které je nezbytné na každém pořádném koncertě. A i přes namožený krk, který mě posledně bolel celý týden, to stojí za to.
Takže vážně nevim kterou písničku bych sem hodila... Tak asi nějakou pořádnou, na kterou nejde nepogovat!!
FEAR FACTORY - RECHARGER

Day 8: Píseň, kterou umím nazpaměť

28. února 2013 v 21:37 | Feary Angel
Tak těhle písniček je strašně moc, takže jsem si hold musela vybrat. Jelikož na hudbě oceňuju hlavně bicí a zpěv, tak texty většinou dobře znám. Takže jsem si vybrala něco staršího, co jsem měla hoodně ráda asi před dvouma rokama, a zamozřejmě mě na ní nakazyl on..
Je to písnička Question od SOAD...
-->CELÝ ČLÁNEK

Day 7:Píseň, která mi připomene nějakou událost

27. února 2013 v 17:23 | Feary Angel
Taaak se na to zase vrhnem. Sice po delší době, ale měli jsme prázdniny, takže jsem se u počítače moc nezdržovala, a když už, tak jen na mail, chvíli na facebook (domluvit se, s kým půjdu ven) a zase vypnout. Ve shrnutí jsem si prázdniny celkem užila, a až na ten "prochlastanej" víkend to bylo docela dost fajn..
Tak se vrhnem na to, o co tu jde.. Na tu, která mi připomene nějakou událost... Dost dlouho jsem nad tím přemýšlela, a asi už to mám. Bude to písnička, kterou jsem slyšela jednou po cestě autobusem domu, když jsem si volala se svým přítelem a on si jí zpíval společně se spolubydlícíma. Sice to není můj šálek kávy, ale ona prostě umí.. Je to písnička Someone like you od známé zpěvačky Adele... Ach, kéžbych uměla zpívat :)
-->CELÝ ČLÁNEK

Day 6: Píseň, která mi připomene nějaké místo

18. února 2013 v 8:51 | Feary Angel
Znám XX písniček, ale která mi připomíná místo.... Dlouho trvalo než sem na to přišla, ale nakonec to přišlo celkem rychle. Tím místem je auto přítele mé sestry, ve kterém hraje vždy přiměřeně dobrá hudba, a někdy je to i něco z mé knihovny. V tomto článku chci zveřejnit písniču od kapely IN FLAMES s názvem ALIAS,která hrála v autě právě když jsem s nimi jela naposed, a to při cestě na festival.. :)
--> CELÝ ČLÁNEK
 
 

Reklama