Chybí ti tady něco? - Poraď mi a napiš komentář ZDE

--> WISHLIST <--

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. (Kurt Cobain)

Březen 2012

Vím kdo jsem!

22. března 2012 v 18:59
Jak už jsem se jednou zmiňovala, jsem holka co vyrůstala na metalu a dokáže o sobě říct že je metalistka.. Občas slýchávám kvůli svýmu životnímu stylu různý narážky.. To samé i kvůli mému MENŠÍMU vyznání satanismu.. Jen tak mimochodem, satanismus neni jen taková touha být někým jiným, originálním, ale dokázat sami sobě, NÉ OSTATNÍM, kdo vlastně jste.. Nemůžu o sobě říct že bych byla nějak posedlá satanem! To vážně ne. ;) Ani neříkám že nějak speciálně věřim, ale to co se satanismu týče skoro odpovídá mému životu.. Činy proti zákonům, lež a podobné hříchy.. A já si myslím, že za muj docela krátkej život sem zhřešila už vážně spoustukrát, ať se to týka čehokoli.. To že žiju metalem v žádným případě neznamená že sem EMO!!!! To by mě ani ve snu nenapadlo.. Joo mám ráda černou barvu.. Dá se říct že jiný barvy snad ani nenosim.. Občas červenou (jiný barvy podle příležitosti).. Půl roku zpátky sem přišla tátovi na svatbu v černém a je mi to jedno :D ať si každej říká co chce, je to muj styl a muj život.. Miluju pentagramy.. Dodávaj mi sebevědomí.. Mám takový amulet a dvě náušnice (pecičky).. Když si nááááhodou nějakej den zapomenu vzít pentagram, připadám si jako nahá. Proto si ho už radši ani nesundavám z krku! :) Jsem prostě taková jaká sem a jiná už asi nebudu!!! ;) A narážky od nějakých s prominutím DEBILŮ sou mi docela dost u pr*ele :)
To je asi všechno co sem k tomu chtěla říct. Žiju si svuj život a myslím si, že by si každý měl nejdříve zametat před svým prahem ;)
Majik...

Scar Symmetry

17. března 2012 v 13:32 † Interpreti
Tato kapela je jedna z mých nejoblíbenějších.. Patří taky k mým začátkům.. Přímo jsem milovala písničku Morphogenesis a miluji dál!! :) Byla sem u ní schopná i brečet.. Moc mi připomínala jednoho mýho kamárada, do kterýho sem byla jeden čas uplně bezhlavě zamilovaná! :)
Nooo ale ke kapele..
Skládá se z 6 členů (dříve z pěti)...

Původní sestava

  • Christian Älvestam
  • Jonas Kjellgren
  • Per Nilsson
  • Kenneth Seil
  • Henrik Ohlson

Současná sestava

Je vlastně uplně stejná jako před tím, až na to že zpěvák Christian Älvestam kapelu opustil a kapela přijmula dokonce dva nové zpěváky... Roberta Karlossona a Larse Palmqista... Střídají se podle stylu zpěvu..Robert death voláky (growling) a Lars melodické vokály..

Podle mého názoru byli SS nejlepší když měli Christiana..Ten ale nezvládal tak uplně growling (na CDs si pomáhal s počítačem) tudíž tak uplně nezvládal koncerty, které jsou teď s novými zpěváky hračka..! :)

Toto je obrázek jejich nejnovější desky The Unseen Empire, která bohužel nemá tak dobrou kvalitu zvuku.. Avšak kralita hudby je důležitější a já si myslím, že toto album je velmi vydařené.. :)

Kapela pochází ze švédska..Tudíž hrají typický švédský death metal... Jejich hudba je méně originální ale o to více kvalitní!! A ten kdo alespoň trochu rozumí hudbě a poslechne si Scar Symmetry, tak pochopí, o co v tomhle stylu de :)Můj začátek!!

17. března 2012 v 12:24 † Hudba
Můj začátek v hudbě, jakejsi rozjezd, poznávání....Jako malá sem vyrustala na tvrdší hudbě, protože naši jsou tak trochu rock-metalisti. Tutíž sem už od malička poslouchala Kabáty, Manowar, Helloween, Divokýho Billa a tááák... Mám o 6 let starší ségru a tak sem se většinou tak nějak učila od ní..Takže co poslouchala ona, to sem poslouchala i já.. Když ona měla rockový období - já taky, když měla období hiphopu - já taky..
Takový ty moje začátky začli když se naši v roce 2008 rozvedli.. Od tý doby sem měla svuj pokoj a skoro celej rok sem bydlela bez ségry.. Byl to hodně velkej zvrat v mým životě.. Všechno uplně jiný.. S města rovnou do vesnice, každej den dojíždět do školy, prostě změna.. A to se otisklo i na hudbě.. Už sem neposlouchala veselej pop, ale tvrdší hudbu hranou v mollu..No co..Změna je změna.. A čas vrátit nejde...
Moje první kapelka do který sem byla přímo brutálně zažraná nese názav SYSTEM OF A DOWN.. To byla vyloženě mánie..Neposlouchala sem nic jinýho.. Tahle kapela mě hodně naučila.. Maj svuj vlastní styl s názvem "system of a down" Prostě takovej styl nestyl.. Každej pes jiná ves.. A proto se v nich skvěle objevuje vlastní styl.. Často sme jezdili se ségrou a jejím klukem do kina a po cestě sme v autě poslouchali... Měl tam takovej slabší metal jako třeba Linkin Park (přesněji nu-metal) Moooc se mi jeho hudba líbila, tak sem ho poprosila aby mi napsal seznam kapel co tam má.. Všechny sem si tak nějak postahovala a našla sem si k nim texty.. Objevovala sem se.. Přímo do noty mi padla kapelka Scar Symmetry..To byla další mánie.. Později sem začla poslouchat více kapel ve stylu Melodic Death Metal.. A Myslím si že mi to zůstalo do teď, a sem za to poměrně dost ráda.. :)
Majik...

Kdo jsem?

15. března 2012 v 17:33 † Myšlenky
Asi bych se mohla trošku představit, když už si třeba budete číst moje články, tak abyste aspoň trošku tušili kdo vlastně sem... Jooo a sorry že nepíšu spisovně.. Z češtiny mám sice za 1, ale kdo z nás mluví v reálným životě spisovně?? :D
Noo sem holka..Kupodivu :D Narodila sem se v roce 1998.....joo to neni moc no :D Mám ráda hudbu a posezení s kamarádama. Ne že by jich bylo hodně. Jako jo, ale pravý kámoši?? Těch je málo..A já mám takový 3 a sem za ně nesmírně moc ráda!! :) Noo k té hudbě..Mám ráda metal...Nevadí mi growling (tzv. blití do mikrofonu)... Dřív docela jo, ale poslední půlrok sem zjistila,že na to dá uplně skvěle zvyknout a vytvořit si k tomu citovej vztah... Mojí největší láskou je asi Melodic Death Metal... Chvíli klid a chvíli absolutní rachot.. To je prostě moje..! :)
Dááál... Nejsem nějak speciálně věřící, ale radši než křesťanství mám satanismus. Neni to zas tak uplná blbost.. Už jako malá sem byla takový zlobidlo. Takže hřích je mi až moc známej.
Dokážu podržet ale stejně tak dobře dokážu i podrazit nohy.. Myslim si že ve vlastnostech u mě převládaj ty horší. Co nadělám. Od lidí se držim docela v pozadí. (vždycky sem byla jiná než ostatní) Možná je to ten důvod proč nemám tolik "kamarádů".. Dost dobře vim co je to šikana..Určitou dobu sem se stávala obětí.. Moje minulost je docela dost pestrá a zároveň víc než dost hříšná.. Rozhodně nejsem nějaký neviňátko, ale myslim si že to, čim sem si prošla, sem si vážně nezasloužila..
Tááák dál.. Jak jsem se zmiňovala z minulém článku, tak jsem studovala ZUŠ (základní umělecká škola) ve hře na akordeon (tahací harmonika)..Vím že s metalem to nemá ani trochu společnýho,ale byl to muj jedinej koníček a dokážu říct že mi to i šlo!! Když mi bylo 9 tak jsem se dostala až do krajského kola soutěže ve hře na akordeon (školní kolo-->okresní kolo-->krajské kolo) a získala sem krásné 3. místo.. Bohužel to nebylo 1. s postupem,ale to nevadí.. :) Původně jsem měla jet na soutěž i loňskké jaro,ale asi 2 měsíce před začátkem sem se ze školy odhlásila..Do teď toho lituju!! Hlavním důvodem bylo asi to, že sem si našla kluka, kterej mě jaksi od všeho odtáhnul.. Od hraní, od kamarádů, od všeho :/ Je to už měsíc co jsem ho kvůli tomu všemu nechala, ale o tom opět někdy jindy.. V aktuální době se pokouším o cosi jako hra na bicí..Neni to tak dlouho..Hrála sem na to asi 7krát, ale je to mazec.. Bohužel mám na ně možnost hrát jenom jednou za 2 tejdny.. A obávám se toho, že teď nebudu moct ani to..Uvidim ;)
Mám takový pocit že to je zatim tak nějak všechno co bych k tomu chtěla napsat.. :)
Majik...

Hudba?

15. března 2012 v 16:55 † Hudba
Co je to hudba? Jaká je ta pravá?? Tohle je téma, které často vede ke zbytečným hádkám.. Podle me hudba znamená to, že ti UMĚLCI si na tom dali pořádně záležet a že je to hlavně jejich práce.. RUKAMA A HLASIVKAMA! Právě proto asi nepodporuju aktuální "moderní" hudbu.. Podle mě už to není takové umění jako dřív...A hlavně už ani o ten hlas tak nejde.. Všechno se dá na počítači doladit a to je vážně velká škoda... Vy toho "zpěváka" máte za boha, ale co on dokázal??? Možná si tak zaplatit práci na počítači a DJe.. OK každej má svuj styl, někomu se to líbí, ale podle mě to neni umění! ;)
Příde mi přímo příšerný jak může někdo soudit tzv. vážnou hudbu..Obzvlášt od těch, co poslouchaj básničky (hip-hop)... Někteří z dřívějších skladatelů......to byli prostě blázni!! Dokázali udělat hudbu pro celý orchestr..Jen si vezměte kolik je tam lidí....nástrojů....a oni pro každého dokážou udělat noty..a kolik!!! Já, jelikož notám a tomu všemu tak trochu rozumím (studovala jsem ZUŠ) tak je jedině obdivuju!! Já osobně preferuju METAL... Pochopitelně.. ;) O mých oblíbených kapelách se rozepíšu jindy..
Tohle je tak nějak pro začátek k této rubrice.. :) I
Majik...